Finstart vízia

„Začnite otázkou prečo“ je fantastická kniha od Simona Sineka, ktorý sa preslávil vďaka jeho TED talk-u.  Vysvetľuje v ňom dynamiku a dôležitosť zodpovedania otázky: „Prečo?“. Či už pre seba, alebo pre ľudí, ktorým slúžime.

Súhlasím. A tu je moje prečo pre vás:  

Osobné financie vedia byť pre mnohých španielskou dedinou. Finstart existuje, aby som vám pomohol chytiť vaše peniaze za pačesy, získať nad peniazmi úplnú kontrolu, zbaviť sa dlhov a zbytočnej spotreby. Vytvoriť si správne finančné návyky tak, aby peniaze neboli vašim pánom, ale aby slúžili vášmu životnému poslaniu. Mojou víziou je pomôcť vám žiť skutočne bohatý život.

Long story short: 

Vidím okolo seba mnoho ľudí a ich finančné zmýšľanie, obrovské množstvo nezodpovedaných otázok, znechutenie a stratenú dôveru voči tím, ktorí im chcú hovoriť o peniazoch a predať im správny produkt. Vidím nedostatok informácií a nedostatok vzdelania.

Prešiel som si stovkami hodín študovania osobných financií. Chcem a cítim istú povinnosť podeliť sa o informácie ktoré mám. Verím, že stojím na pevných princípoch a hodnotách. Nechcem si to nechať pre seba pretože viem, aké je to dôležité. Túžim pomôcť a vidieť zmenu. 

Píšem a vzdelávam pretože ma to prirodzene baví a mám z toho radosť. Milujem tému spravovania financií, skúmania vzťahu človeka k tomu, čo vlastní. Okrem toho mi vytvorenie Finstartu jednoducho dáva obrovský zmysel. 

Mojou víziou sú Slováci, ktorí múdro spravujú svoje financie. Svojim správaním sú požehnaním a prínosom pre svoju rodinu a priateľov, svoje okolie a nakoniec aj pre celé Slovensko. Každý jednotlivec je dôležitý! Záleží aj na tebe. Verím tomu, že ak budeme fungovať na rozpočte, získame nad peniazmi kontrolu a nastavíme si k ním správny vzťah, naše životy sa zásadne zmenia! Dúfam, že práve vďaka Finstart.sk budeme súčasťou množstva zaujímavých príbehov, zmenených postov a zmenených životov.

Každý musí používať peniaze, no nie každý dostal príležitosť naučiť sa, ako ich používať a spravovať. Myslím si, že toto nie je fér. Každý by túto príležitosť mal dostať.  

Viem, že je naozaj ťažké viesť ľudí cestami, ktoré učia, že je nevyhnutná disciplína, ktoré učia aby ľudia žili pod svoje možnosti, ktoré učia aby sa ľudia dostali z dlhov a žili s vlastným finančným plánom. Ale ja to chcem robiť, pretože som presvedčený, že je to jediná cesta ktorá funguje!